hr@avm-ua.org
Вікторія Майданюк +38 (067) 548 37 50
Аліна Чоловійчук +38 (067) 470-95-26

Тенденція останніх років свідчить про те, що аграріїв почали достойно оцінювати не лише закордоном, а й в України.

Так, за даними щотижневої статистики сайту пошуку роботи «Work.ua», середній рівень заробітних плат в агросекторі на сьогодні (23.10.17) становить 10 481 грн. Варто зауважити, що при цьому середня заробітна плата в Україні (станом на 23.10.17) становить 9186 грн. Якщо говорити про конкретні аграрні компанії, то суми заробітних плат коливаються від 1 000 $.

Чому ж рівень заробітної плати працівників в аграрному секторі зріс розказала HR-директор кадрового агенства "Агроджоб" Аліна Чоловійчук у спеціальному коментарі для MilkUa.info.

«Робота аграрія здавалася багатьом не престижною. Проте за останні 5 років український аграрний сектор зробив крок вперед у залученні новітніх технологій та рівні виробництва. Сьогодні сільськогосподарська галузь України забезпечує для держави 15% ВВП і 40 % валютних надходжень і є локомотивом економіки України», - поінформувала вона.

За словами Аліни Чоловійчук, робота фермера тісно пов’язана з інноваціями, що вражають масштабами, кількістю нової техніки та рішень для агропромислового комплексу.

Вона підкреслила: «Сучасні фахівці, які оперують такою технікою та організовують відповідні процеси на виробництві – справжні професіонали, що мають профільну освіту».

На думку HR-директор кадрового агентства "Агроджоб", робота таких галузевих експертів повинна гідно оплачуватися.

«Для прикладу, декілька років тому корова коштувала 500 євро, а зараз - 2 500 євро. Тому власники ферм допускають до роботи з такими тваринами тільки кваліфікованих спеціалістів, які можуть розкрити генетичний потенціал ВРХ. Адже мають на меті отримати повернення своїх інвестицій», - зазначила Аліна Чоловійчук.

Вона розповіла: «Все більше власників господарств готові платити провідному ветлікарю чи технологу, який за сумісництвом виконуватиме обов’язки менеджера молочнотоварної ферми, понад 1 000 $. Такі високі заробітні плати готові платити тільки фахівцям, які відповідають цим вимогам».

«У свою чергу, власникам агропідприємств слід зацікавлювати професіоналів сільськогосподарського сектору відповідними умовами співпраці. А це й хороша заробітна плата, зручні умови праці, обумовлений графік та повний соціальний пакет. Тільки тоді українські аграрні фахівці будуть ефективно працювати на вітчизняних господарствах», - додала керівник "Агроджоб".

Вхід або реєстрація

×