«Агроджоб» — перше кадрове агентство в аграрному секторі України.

 

Чому молоді варто йти в агро? Аргументи від експертів

Агро варте того, щоб тут працювати, впевнені працюючі в галузі експерти. Але що саме може привабити? 

«Я завжди знала, що хочу професію пов`язану з природою. Спочатку обрала ландшафтний дизайн, але згодом зрозуміла, що хочу дещо більше, аніж дарувати людям красу. Хочеться, щоб Україна стала лідером в аграрній галузі. До того ж мене вмотивували друзі, які вже працювали в аграрному секторі і натхненно розповідали про свою роботу», — розповідає про свої плани на майбутнє Марія Тихомирова, випускниця факультету агрономії Уманського національного університету садівництва.

Але таких студентів небагато. Частіше аграрії часто стикаються з браком кадрів, хоча агропромисловий комплекс залишається локомотивом української економіки. Але чому студенти мають йти працювати на землю?

Ганна Лавренюк, віце-президент Асоціації виробників молока.

Чому: бо щороку світ збільшується на дві України.

- Я впевнена, що в молочній галузі України працювати круто і випускникам університетів треба приглянутися до цієї сфери, адже сама їй присвятила 10 років свого життя. Світ зростає і кожного року світове населення збільшується на 70-80 мільйонів, а це означає, що щороку світ збільшується на дві України. Все це народонаселення потрібно годувати. Україна заходиться в таких біокліматичних умовах, які дають їй можливість стати не тільки житницею, а й годувальницею світу. Але при цьому всьому, ми б хотіли аби наші земляки відчули себе повністю забезпеченими якісними безпечними продуктами. Це два глобальних виклики для наших працівників АПК. І щоб не казали, які б новомодні тренди не виникали серед нашої молоді на веганство, сироїдіння, харчування сонячними променями, але істина залишається істиною - молочна галузь забезпечує найбільшу кількість екологічно чистого і дешевого протеїну з 1 га землі. Тому молочна галузь і молочне скотарство залишатимуться в тренді не одне десятиліття. Відповідно, впевнена, що майбутнім випускникам треба приглянутися саме до молочного скотарства. Так, зараз наша молочна галузь переживає не легкі часи. Але кожна криза - це шанс для росту на ще одну сходинку догори. І я впевнена, що коли ми й цю кризу подолаємо, Україна стане ближчою до перспективи увійти в топ-10 найкращих і найбільших виробників продукції молочного світу, а бренд «Made in Ukraine» на молочні продукції буде добре впізнаваним не тільки в Україні, а й у різних куточках країнах світу. І ми сміливо будемо цим пишатися. Тому запрошуємо усіх до роботи в молочній галузі!

Володимир Мірненко, бренд-менеджер Пьотінгер Україна.

Чому: бо агро для тих, хто хоче заробити гроші і має совість.

- В агросфері працюю відносно недавно, більше ніж 7 років. Але це 21% мого життя і 50% трудової діяльності. 1,5 місяці працював на компанію КЕТ Україна. Сім років працюю на Пьотінгер Україна. За цей час змінив три посади: маркетолог, експерт з технологічної підтримки, бренд-менеджер. Перейти в агро вмотивувала донька. Я сім років працював викладачем. Закінчив аспірантуру на кафедрі політекономії. Написав кандидатську на тему «Трансформація орендних відносин в період становлення ринку землі». За цей час навчився «зводити дебет з кредитом» і зрозумів, що з такою роботою скоро матиму значний дефіцит сімейного бюджету (саме планували народження доньки). Залишив викладання, переїхав в інше місто і почав шукати роботу. Прочитав розумну статтю про те, що в пошуку роботи коефіцієнт конверсії 10%. Потрібно розіслати 100 резюме, щоб запросили на 10 співбесід, щоб одна з них закінчилась запрошенням на роботу. В моєму випадку конверсія була іншою – із сотні розісланих резюме я отримав одну відповідь з ввічливою відмовою від компанії Schauer. За що їм вельми вдячний. Інші просто проігнорували. Перша робота в агро була менеджером з продажу на телефоні. Взяли мене тимчасово на півтора місяці на сезон продажу силосної плівки RKW. Саме тут я вперше познайомився з технологією заготівлі основних кормів та менеджментом годівлі корів. Якщо сім років тому до вас хтось телефонував і змученим голосом говорив «Доброго дня. Ми займаємося силосною плівкою…», то був я. На цій же роботі я познайомився з компанією Пьотінгер, яка шукала собі помічника маркетолога. Вони були наскільки необачними, що взяли молодого, зеленого і майже недосвідченого мене. Я не знаю, як в тому мені можна було розгледіти потенціал, але Пьотінгер це зробили, за що я безмежно і довічно вдячний. Пьотінгер Україна на ринку завжди вирізнялися високим рівнем компетентності спеціалістів і мені довелося підтягуватися до рівня компанії. Мені довелося працювати більше і постійно навчатися. Потім я зрозумів, що в світі завжди є хтось, хто знає більше, технології змінюються, прогрес не зупинити і єдиний шанс лишатися хорошим спеціалістом – постійно навчатися. З 15-го липня 2012 року до сьогодні працюю і навчаюся в компанії Пьотінгер Україна.

Весь цей час тримаю сімейний бюджет в балансі. Донці раніше вистачало на памперси, а зараз вистачає на ляльки. І я, в масштабах України, трішки в чомусь розуміюсь. Чому аграрний сектор одним із найперспективніших напрямів для майбутнього працевлаштування? Подивіться на білборди. Найчастіше вони політичні, на другому місці – агро. Подивіться на дорогі авто. Найчастіше за кермом політик, на другому місці – агро. Успіх в політиці напряму залежить від совісті. Якщо її у вас немає – успіх в політиці вам гарантовано. А що робити тим, хто хоче заробити гроші і має совість? Вихід один – іти в агро! Навчайтеся постійно. Станьте хорошим спеціалістом. І буде вам щастя.

Олександр Валебний, керівник з розвитку країн Середньої Азії Dairy Global Experts

Чому: бо це драйв, за допомогою якого хочеться розвиватися

- Я працюю в агросфері опісля випуску з університету. Для мене робота - це стан душі. Я дуже багато їжджу, літаю в інші країни у робочих відрядженнях. За весь цей час мені вдалося об'їхати майже всю Україну, 70% Німеччини, 30% Європи, безліч країни Азії. Робочі відрядження - це можливість отримати позитивний досвід по веденню сільськогосподарського бізнесу в інших країнах і напрямках. І це допомагає мені розвиватися не лише професійно, а й отримувати задоволення від, знайомства із новими людьми. Це саме той драйв, за допомогою якого хочеться розвиватися, працювати 24/7, бо ти знаєш що маєш певні цілі, які мрієш досягати.

Сергій Шинкаренко, директор «ДК ФІД»

Чому: бо це робота заради грошей, цікавого спілкування, гнучкого графіка, нових знань - дивлячись, як шукати

- Сільське господарство – це основа харчової промисловості. В умовах збільшення чисельності людства та попиту на м’ясо, молоко, яйця, рибу аграрний сектор можна розглядати як найважливіший та найперспективніший напрямок діяльності. Галузь постійно розвивається – технологічно, економічно, соціально і т.д., згідно останніх досліджень вона забезпечує своїх працівників найбільшими заробітними платами та іншими матеріальними заохоченнями, а наша країна є найбільш аграрною серед інших європейських (та й не тільки) країн, що робить даний напрямок діяльності найперспективнішим. Також низька насиченість ринку праці високо кваліфікованими спеціалістами даної галузі  робить дійсно гарних фахівців бажаними кандидатами на отримання достойних посад. Галузь має багато напрямків, відповідно багато можливостей для особистого та кар’єрного зростання. Основне питання, яке потрібно собі задавати перед прийняттям рішення щодо майбутньої професії – чого саме я чекаю від роботи: задоволення від досягнення цілей? Грошей? Цікавого спілкування? Гнучкого графіка? Нових знань? Емоцій? Відповіді на всі ці питання можна знайти у роботі в аграрному секторі. Так само як і розуміння, що ти є частиною тієї спільноти людей, які мають найважливішу місію – виготовити достатньо їжі, щоб нагодувати людство!

Ігор Присяжнюк, експерт з ветеринарії Асоціації виробників молока

Чому: бо воно дає глибоке розуміння цінності життя та спільноти

- Аграрний сектор України дуже стрімко розвивається. За останні 10 років українці зробили те, до чого європейці йшли десятиліттями - від тяжкої людської роботи до максимально автоматизованої праці. Це сфера, в якій класно навчатися, вона різноманітна,  багатогранна і дотична до дуже багатьох галузей. І ти можеш себе спробувати у різному, навіть з однією професію.

Для прикладу, за спеціальністю я лікар ветеринарної медицини, але зараз не являюсь практикуючим лікарем. Нині я займаюсь законодавчою діяльністю, намагаюсь щось змінити в генетичному плані країни, допомагаю висвітлити різні питання/проблеми/новини, усе що робиться в цій сфері у соціальних мережах. Це дає мені можливість змінювати аграрний сектор України на краще.

Що ти відчуваєш коли ти береш буханку хліба? Її аромат, смак. А коли я беру буханку хліба, то розумію, що в цьому маленькому товарі робота тисячі людей. Від роботи механізатора на полі, компанії, яка продала посівний матеріал та засоби захисту рослин, праця агрономів, комбайнерів, дотичних бухгалтерів, юристів, навіть праця їдальні в господарстві, яка годує цих самих механізаторів, трактористів і не тільки. Зерно прибрали безліч людей, над ним на елеваторі теж купа людей працює, які змололи його в муку. А потім його переправили на хлібзавод, де також працюють люди. Ось таке в мене глибоке розуміння цінності продукту. І дуже круто розуміти, що я теж доклав зусилля до його створення. І це дає нереальне відчуття єдності, відчуття важливості!

Що агрокомпанії пропонують кандидатам?

Директори аграрних компаній бажають у своїх команді бачити освічену, старанну та винахідливу молодь, яка готова розвиватися разом із компанією. І аби утримати персонал, керівники агропідприємств використовують різні форми мотивації: фінансову мотивацію, оплачують відпустки на бази відпочинку по Україні та за її межами, проводять регулярне навчання та розвивають персонал через семінари, тренінги, конференції, конгреси та ін.

Окрім того, в агросфері можна отримувати гідну зарплату. І хоч дані Держстату свідчать, що агросектор має середні показники оплати праці у порівняні з іншими галузями, проте інші рекрутингові платформи цей факт спростовують. Рівень середньої заробітної плати в Україні у сфері сільського господарства за рік змінився і має позитивну динаміку: від 12 861 грн (у серпні минулого року) до 15 051 грн (у серпні поточного року). Це медіана заробітних плат за даними найпопулярніших сайтів для пошуку роботи в України work.ua та rabota.ua. Проте, за даними кадрового агентства «Агроджоб», за січень-серпень 2019 р. «ринкова ціна» на спеціалістів, які працюють в сільському господарстві варіюється від 5 000 до 100 000 грн.

Аgravery.com

Четвер, 28 листопада 2019